Pouze pro registrované B2B zákazníky.

Více info o registraci ZDE.

Pouze pro registrované B2B zákazníky.

(pouze pro zákazníky B2B)

ALFREDO E MARIANO BUGLIONI NIKDY NEUVAŽOVAL O KARIÉŘE VINAŘE

V roce 1993 koupil Alfredo starý statek, o kterém dlouho snil, v srdci Valpolicella Classico. K budově patřili 4 hektary vinic osázená místními červenými odrůdami Corvina, Corvinone, Molinara a Rondinella.

Teprve se sklizní v roce 2000 Mariano a jeho otec podnikli první seriózní pokus o výrobu vína. Spoléhali na konzultanta, který jim postavil sklepy pod jejich statkem a vyrobil první ročník, celkem 12 000 lahví. Následující rok se tým rozrostl o enologa Diega Bertoni, který vinařství vede dodnes.

V roce 2004 bylo první řada vín, v čele s Amarone Buglioni, připravena k uvedení na trh. A tak se Mariano vydal je prodat.

„Zaklepal jsem na dveře každého obchodníka s vínem a pokaždé dostal stejnou odpověď: ,‚Tohle je pro vás jen koníček. Proč bychom se měli zabývat vinařstvím, které za tři roky možná nebude?‘“

Buglioni jako outsider věděl, že musí najít jiné cesty, jak dostat svá vína na veřejnost. A tak v lednu 2005 přeměnil rodinný butik na prestižním místě v centru Verony na vinárnu.

Osteria del Bugiardo se rychle stala hitem mezi místními ale i milovníky vína z širokého okolí. Víno se líbilo.

Zvětšili své vinice na téměř 54 hektarů ve Valpolicella Classico, začali ekologicky hospodařit a budují nové vinařství.

Ačkoli se asi polovina produkce prodává ve velkém do „slavných vinařství“, Buglioni nyní lahvuje téměř 280 000 lahví ročně pod svou vlastní značkou, které se prodávají v Evropě, Spojených státech a Asii. Více než 50 000 lahví z toho je spotřebováno jen ve třech podnicích. Osteria del Bugiardo, v její luxusnější sesterské restauraci Piscaria v centru Verony a v Locanda del Bugiardo, ve vinici San Pietro in Cariano.

Buglioni vyrábí řadu devíti vín – včetně bílého IGT z Garganega a růžových a bílých bublinek – k tomu i grappu. Hvězdami vinařství jsou ale červená vína. V letech 2007 až 2011 získali vína šestkrát přes 90 bodů v hodnocení Wine Spectator: třikrát bodovalo Amarone, dvakrát sladké Recioto a jednou Ripasso.

Když se ohlédneme za posledními třiadvaceti lety, Buglioni se přeci jen stal výrobcem vína: „Víno je pro nás spíše vášní. Musíte následovat přírodu a všechny hrozny Vám musí projít rukou.“

Všechny nabízené produkty lze objednat online (pro registrované zákazníky), e-mailem nebo telefonicky. S výběrem vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Registrace zákazníků

Všechny nabízené produkty lze objednat online (pro registrované zákazníky), e-mailem nebo telefonicky. S výběrem vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Registrace zákazníků