Pouze pro registrované B2B zákazníky.

Více info o registraci ZDE.

Pouze pro registrované B2B zákazníky.

(pouze pro zákazníky B2B)

100% Ryzlink rýnský

Existují zaznamenané dokumenty spojující historii vinařství rodiny Leitzů až do roku 1744.

Johannes Leitz se narodil mnohem později, v roce 1964 v Rüdesheimu. Jeho dědeček Josef Leitz přestavěl vinařství, které bylo zcela zničeno po náletu během druhé světové války. Jeho otec Antonius Leitz před svou předčasnou smrtí v roce 1966 nakrátko převzal vlastnictví vinařství. Smrt však zanechala jeho manželku s květinářstvím, domácnost a samozřejmě rodinným vinařstvím a vše začalo upadat. Až v roce 1985, kdy Johannes převzal vinařství, se opět stalo hlavním středobodem pozornosti rodiny Leitz.

Po převzetí rodinného podniku se mu podařilo zvýšit pozemek z 2,9 hektarů na 140 hektarů, které vidíme dnes. V průběhu let získal Johannes národní i mezinárodní uznání pro svá vynikající vína. Mezi jeho hlavní trhy patří Norsko, Švédsko, Velká Británie a USA.

Růst vinařství měl pozitivní vliv na všechny řady vyráběných vín. Konkrétně Rüdesheimské vinice Berg Schlossberg, Berg Rottland a Berg Kaisersteinfels pokračují ve své tradici patřit mezi špičková suchá vína z Německa. Všechna Johannesova vína nesou jeho osobitý rukopis a předvádějí rozmanitou velikost Rüdesheimského terroir, ze kterého se rodí.

S veškerým růstem, kterého Johannes dosáhl, následně vytvořil novou značku Dragonstone a EINS-ZWEI-DRY. Tyto dvě úspěšné značky byly hned oblíbené a získaly cenu „IF Communication Design Award 2009“. V roce 2011 byl oceněn jako „vinař roku“ vinařským průvodcem Gault Millau a v následujících letech se Johannes se svým vinařstvím stal jedním z nejoblíbenějších německých vinařů.

Tyto mezinárodní úspěchy byly požehnáním: Johannes však zůstal věrný svým kořenům a vlasti. Úzce spolupracuje s ministerstvem životního prostředí na obnově tradičních teras nad Rüdesheimem na vinicích Berg Rottland a Berg Kaisersteinfels a je velmi potěšen, že se k týmu připojila i další generace v čele s jeho synem Antoniem. Nádherný rodinný příběh z Rheingau, na pokračování…

Všechny nabízené produkty lze objednat online (pro registrované zákazníky), e-mailem nebo telefonicky. S výběrem vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Registrace zákazníků

Všechny nabízené produkty lze objednat online (pro registrované zákazníky), e-mailem nebo telefonicky. S výběrem vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Registrace zákazníků