Pouze pro registrované B2B zákazníky.

Více info o registraci ZDE.

Pouze pro registrované B2B zákazníky.

(pouze pro zákazníky B2B)

Penfolds – Poznejte vyjímečnost

Penfolds Wines je nejslavnější australské vinařství a výrobce těch nejslavnějších vín 20. století. V roce 1844 emigroval do Austrálie mladý lékař Christopher Rawson. Nedlouho po svém příjezdu se oženil s Mary Penfoldovou. Svou první vinici založila v oblasti Magill na předměstí Adelaide, a pojmenoval jí po své chalupě, Grange Winery. Vinice se postupně rozšiřují z malého sadu až na 50 hektarů a vína si pomalu získávají oblibu.

Mezinárodní vína Penfold získala celou řadu ocenění a stala se symbolem úspěchu australského vinařství. Svým širokým portfoliem uspokojí každého milovníka vína, který zde najde ideální lahev pro každou příležitost. Penfolds je bezpochyby jedním z nejlepších i největších australských vinařství. Vlastní řadu světoznámých vinic, které se nacházejí v jižní části kontinentu. Nejznámější regiony jsou: Barrosa Valley, McLaren Valley, Clare Valley a Coonawarra.

První hlavní vinicí ale i domovem, které toto vinařství vlastnilo, byla Magill Estate na předměstí Adelaide. Dnes má Magill Estate 120 hektarů vinic, ideálních pro odrůdu Shiraz. V oblasti Adelaide jsou další dvě významné vinice, Barrosa Valley a McLaren Valley. Dalším místem pro Penfolds je Clare Valley, které bylo založeno v roce 1840 polskými přistěhovalci. Na zdejších vinicích se specializují především na pěstování bílých odrůd jako je Ryzlink Rýnský a Chardonnay. Díky chladnému klimatu a minerální půdě mají vína z této oblasti nezaměnitelný charakter. Penfolds vlastní tuto vinici od roku 1978. Celá tato oblast, známá pod názvem Coonawarra je jednou z nejvýznamnějších v celé Austrálii. Také je to celkově nejdražší pozemek na kontinentu. Největší potenciál má Terra Rosa, vhodná zejména pro Cabernet Sauvignon a Shiraz, odrůdy s nezaměnitelným charakterem, tak typickým pro australská červená vína.

Průkopník australského vinařství
Od prvního ročníku je víno „Grange“ měřítkem kvality všech vín z Down Under. V polovině 19. století mladý lékař Dr. Christopher Rawson Penfold England míří do Austrálie. Mezi jeho vybavení patřila i vinná réva, protože věřil ve zdravotní přínosy červeného vína pro své pacienty. První vinnou révu vysadil v roce 1844 v Magill u Adelaide. Jeho vína byla portského stylu: bohatá, těžká a sladká. Brzy o ně byla velká poptávka – již v roce 1881 činila obdělávaná plocha 50 hektarů.

Penfoldův vzestup na úroveň mezinárodní špičky
O dobrých sto let později mělo vinařství rozlohu přes 80 hektarů a rozrostlo se z rodinné firmičky na stabilní firmu. Max Schubert, ve své době nejkreativnější a nejprogresivnější sklepmistr na jižní polokouli, měl dát celému australskému vinařství novou tvář. Začátkem 50. let procestoval Evropu, kde mu nejvíce učarovala červená vína z Rhôny a Bordeaux. Ze svých cest si s sebou přivezl vizi lisování vín v Austrálii, která se komplexností a dlouhou životností vyrovnají nejlepším evropským vínům. Zaměřil se tak na vytváření vín, která by Penfolds proslavila po celém světě. Obrovským úspěchem byla řada Grange a série BIN, které prokázaly, že na australském terroiru lze vyrábět špičková vína.

Penfolds vyniká v každé cenové kategorii
Dnes je Penfolds hlavním motorem australské produkce vína a průkopníkem z hlediska kvality a rozvoje vlastního stylu. Vína Penfold’s spojují nesmírné bohatství horkého klimatu a dlouhověkostí evropských vín. Nabídka sahá od ikon vinařského světa jako je Grange až po vynikající každodenní vína z řady Koonunga Hill. Novinář Michael Franz píše: „Nevím, že by na světě existovalo druhé vinařství, vyrábějící tak lahodná vína za dostupné ceny. Penfolds je tak vynikající, že si můžete koupit jakoukoli láhev z jejich portfolia a určitě se trefíte.«

Legendární australské červené víno: Penfolds Grange
Po svém návratu z Evropy v roce 1951 Max Schubert experimentoval s co možná nejnižšími sklizněmi a šetrnými metodami zrání, aby vytvořil víno, které bylo tak komplexní a životaschopné jako evropské rostliny. Ale teprve rok 1955 by měl přinést průlom. „Slavné víno, bod obratu,“ píše Michael Broadbent o vínu Grange ze sklizně 1955. V roce 1962 byl Grange prezentován na Sydney Wine Show, kde získal svou první zlatou medaili. A dalších 170 jich následovalo – nevýslovný úspěch. Od té doby je Grange považováno za první a „jediné skutečné Grand Cru na jižní polokouli“ (Hugh Johnson)

Všechny nabízené produkty lze objednat online (pro registrované zákazníky), e-mailem nebo telefonicky. S výběrem vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Registrace zákazníků

Všechny nabízené produkty lze objednat online (pro registrované zákazníky), e-mailem nebo telefonicky. S výběrem vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Registrace zákazníků