Pouze pro registrované B2B zákazníky.

Více info o registraci ZDE.

Pouze pro registrované B2B zákazníky.

(pouze pro zákazníky B2B)

Champagne Pommery – „Žena, která obrátila šampaňské vzhůru nohama“

Champagne Pommery je francouzský výrobce vína, který se věnuje špičkovým produktům ve světě šumivých vín. Společnost odvozuje svůj původ od Louise-Alexandrea Pommeryho a Narcisse Grena a byla založena v roce 1856, kdy se Louis-Alexandre připojil k podniku Narcisse. Průlomem pro Pommery však byla Louise, manželka Louise-Alexandera. Po smrti svého manžela vedení podniku a veškerou výrobu šampaňského. Vybrala si vlastní vinice, které nechala znovu vysadit, aby dosáhla vysoké kvality sklízených hroznů.

 Výroba šampaňského v Pommery
 Vinice Pommery se samozřejmě nacházejí v oblasti Champagne. V duchu Louise je stále kladen nejvyšší důraz na výběr dokonale vyzrálých hroznů. Sklepmistři mají volnou ruku ve výběru hroznů i jejich původu, stejně jako dalších charakteristik. Tyto parametry jsou mimochodem pro charakter jednotlivých vín důležitější než dávkování, které se do sektu přidává. Například Brut Royal je míchán z různých ročníků ze 40 rozdílných lokalit. Ročníkové šampaňské se skládá ze 7 vín z lokality Pommery Grand Cru a vlajková loď, Prestige Cuvée, se vyrábí pouze z hroznů pocházejících tří nejlepších vinic společnosti.

První šampaňské Brut pochází z Pommery
V roce 1874 způsobilo první šampaňské Brut revoluci ve světě šumivých vín. Možná bylo zapotřebí ženy, která by do světa vinařství, kterému dominovali muži, přinesla závan čerstvého vzduchu. Jejím dalším velkým projektem bylo rozšíření křídových tunelů pod Remeší, které byly přeměněny na velké sklady pro uchování a zrání šampaňského. Nad nimi byla postavena kupole Domaine Pommery v anglickém stylu s novogotickou architekturou. Hned vedle Domaine je Les Clos Pompadour, jedna z nejlepších vinic v domě.

 Dnes je Domaine Pommery součástí skupiny Vranken-Pommery, která zahrnuje i další velké značky jako Charles Lafitte a Heidsieck.

 Otěže ve sklepech Pommery drží Clément Pierlot, který je Chef de Cave. V duchu Pommery se ve sklepě mísí tradiční řemeslo s moderními metodami, aby se spojili v tu nejvyšší kvalitu.

Všechny nabízené produkty lze objednat online (pro registrované zákazníky), e-mailem nebo telefonicky. S výběrem vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Registrace zákazníků

Všechny nabízené produkty lze objednat online (pro registrované zákazníky), e-mailem nebo telefonicky. S výběrem vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Registrace zákazníků